Pracownicy włoskiego portu odmawiają załadunku broni przeznaczonej dla Izraela!

Syndykat robotników portowych we włoskim mieście Livorno w Toskanii zaprotestował przeciwko dostawie broni i materiałów wybuchowych po odkryciu, że są one przeznaczone dla Izraela. „Port Livorno nie będzie wspólnikiem w masakrze ludu palestyńskiego” – powiedział szef związku.

Pracownicy włoskiego portu odmawiają załadunku broni przeznaczonej dla Izraela!
Port Aszod, Izrael [Getty Images]

Konsorcjum pracowników portowych we włoskim mieście Livorno w Toskanii zaprotestowało przeciwko wysyłce broni i materiałów wybuchowych po odkryciu, że są one przeznaczone dla izraelskiego wojska.

„Port w Livorno nie będzie wspólnikiem w masakrze narodu palestyńskiego”, powiedział przewidoniczący związków zawodowych (L'Unione Sindacale di Base, USB). Dodał, że statek zawierał "broń i materiały wybuchowe, które posłużą do mordowania ludności palestyńskiej, już tej nocy dotkniętej poważnym atakiem, który spowodował setki ofiar cywilnych, w tym wiele dzieci". 

 Raport The Weapon Watch, organizacji pozarządowej z siedzibą w Genui, która monitoruje dostawy broni w portach europejskich i śródziemnomorskich, poinformował konsorcjum o miejscu przeznaczenia statku i jego zawartości. Wspomniana organizacja pozarządowa wezwała włoski rząd do rozważenia, czy „zawiesza część lub całość włoskiego eksportu wojskowego na obszar konfliktu izraelsko-palestyńskiego”.