Nowojorski dziennikarz wzywa Izrael do zerwania stosunków z Polską

"Rozmawia się z nimi tak ciężko jak z Palestyńczykami, państwo Izrael powinno zerwać stosunki z polskim rządem" pisze nowojorski dziennikarz Ben Cohen.

Nowojorski dziennikarz wzywa Izrael do zerwania stosunków z Polską

W artykule dla Jewish News Syndicate, Ben Cohen pisze, że "Polska jest zalana antysemityzmem i to rząd w Warszawie nadaje nienawistny ton po najgorszym załamaniu w stosunkach polsko-żydowskich od czasu upadku komunizmu ponad 30 lat temu".

Dziennikarz twierdzi, że Polska jest współodpowiedzialna za Holocaust i obwinianie Niemiec jako jedynych winnych jest w jego opinii niesprawiedliwe. Według komisji ekspertów powołanej przez izraelski rząd w 2007 r., bezdziedziczne mienie przejęte przez komunistów w Polsce miało łączną wartość około 30 miliardów dolarów, obejmując ponad milion pojedynczych nieruchomości - znamienne, że w związku z tym Żydzi nie zgłoszają się po "swoje mienie bezspadkowe" do rządu Federacji Rosyjskiej.

W swoim paszkwilu, bo inaczej tego tekstu nazwać nie możemy, żydowski dziennikarz pisze, że Polska nie stosuje się do Deklaracji Terezińskiej co jest szczególnie zabawne zwłaszcza w świetle zbrodni wojennych oraz przeciwko ludzkości, których dopuszcza się Izrael, a które są jaskrawym łamaniem międzynarodowych umów.

Cohen narzeka też, że "negocjacje z polskim rządem okazały się równie frustrujące, jak negocjacje z Autonomią Palestyńską. (...) Prawdziwy postęp jest zawsze wstrzymywany przez głęboko zakorzenione ideologiczne i historyczne pretensje, które są z kolei wzmacniane przez popularne wierzenia antysemickie".

W konkluzji dla swojego antypolskiego paszkwila napisał, że "uchwalenie ustawy o restytucji wymaga więc przynajmniej tymczasowego zerwania więzi między obecnym polskim rządem a Państwem Izrael i grupami żydowskimi na całym świecie. Polska zadała narodowi żydowskiemu kolejną bolesną ranę; nie powinniśmy szanować jej autorów, traktując ich jako uczciwych rozmówców, a już na pewno nie jako partnerów w trwającym upamiętnianiu Holokaustu".

Instytut Monitorowania Zbrodni Izraelskich popiera pomysł Bena Cohena polegający na zerwaniu wszelkich stosunków dyplomatycznych (ale nie tylko) między Polską a Izraelem. Nasz kraj nie potrzebuje utrzymywać relacji z krajem, który dopuszcza się zbrodni wojennych i przeciwko ludzkości. Holocaust, który Żydzi urządzili Palestyńczykom jest zastraszająco tożsamy z tym, który serwowali im niemieccy naziści.