Izraelski policjant zawieszony po tym jak postrzelił dziewczynę w plecy.

Izraelska policja postrzeliła w plecy gumową kulą 16-letnią Jannę Kiswani, gdy ta wchodziła do swojego domu w Sheikh Jarrah (Wschodnia Jerozolima). W rezultacie Janna ma złamanie kręgów, upośledzenie wzroku i trudności z chodzeniem. Odpowiedzialny za zdarzenie policjant został zawieszony.

Izraelski policjant zawieszony po tym jak postrzelił dziewczynę w plecy.
Izraelski policjant zawieszony po tym jak postrzelił dziewczynę w plecy.

Izraelska policja postrzeliła w plecy gumową kulą 16-letnią Janę Kiswani, gdy ta wchodziła do swojego domu w Sheikh Jarrah (Wschodnia Jerozolima). W rezultacie Janna ma złamanie kręgów, upośledzenie wzroku i trudności z chodzeniem. Odpowiedzialny za zdarzenie policjant został zawieszony.

Jak widać nawet gumowe kule mogą wyrządzić krzywdę i poważny uszczerbek na zdrowiu.

Sheikh Jarrah to dzielnica, która w ostatnich tygodniach była miejscem częstych demonstracji i starć między palestyńskimi demonstrantami, a izraelską policją w związku z rozprawą sądową, w której grupa twardogłowych izraelskich osadników usiłuje eksmitować wiele rodzin palestyńskich z ich domów (w tym również rodzinę poszkodowanej z artykułu).

Izrael nazywa to sporem dotyczącym nieruchomości, podczas gdy Palestyńczycy i organizacje praw człowieka twierdzą, że sprawa ta podkreśla dyskryminacyjną politykę, która ma na celu wypchnięcie Palestyńczyków z Jerozolimy w celu zachowania ich żydowskiej większości. 

Wideo:


Źródło.