Bojkotuj Izrael z Instytutem Monitorowania Zbrodni Izraelskich

Jesteś oburzony zbrodniami Izraela przeciwko Palestyńczykom? Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić aby zareagować i wyrazić swój sprzeciw!

Bojkotuj Izrael z Instytutem Monitorowania Zbrodni Izraelskich
Infografika IMZI

W wielu krajach rządy i korporacje są głęboko powiązane z trwającym od dziesięcioleci izraelskim reżimem, okupacją wojskową, nielegalnym kolonializmem osadników i apartheidem. Izrael może podtrzymywać ten reżim tylko i wyłącznie przy współudziale oraz wsparciu międzynarodowym. 

Oto 5 prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zaprotestować wobec temu współudziałowi i wesprzeć walkę o wolność, sprawiedliwość i równość:

  1. Wspieraj i współpracuj z organizacjami, których głównym celem działania jest wywieranie nacisku na parlament i rząd, aby zakończyły wszelką współpracę wojskową i handlową z Izraelem podobnie jak z przestępczymi reżimami na całym świecie. Domagaj się zakazania wszelkich towarów/usług/firm działających na terenach nielegalnych izraelskich osiedli kolonialnych  oraz żądaj od ONZ by przeprowadziło śledztwo w sprawie izraelskich zbrodni wojennych i przeciwko ludzkości.

  2. Mobilizuj swoją lokalną społeczność, stowarzyszenie, sieć społeczną, samorząd studencki, radę miasta, centra kultury lub inne organizacje, aby ogłosiły się strefami wolnymi od apartheidu, i zawiesiły bądź nawet zakończyły wszelkie relacje z Izraelem i firmami, które utrwalają izraelski zbrodniczy reżim na okupowanych ziemiach palestyńskich.

  3. Bojkotuj produkty oraz usługi firm, które wspierają państwo izraelskie w terrorze wymierzonym w Palestyńczyków - Leumi, Hapoalim, oraz międzynarodowe korporacje, takie jak: Elbit Systems, HP, G4S/Allied Universal, AXA, CAF, PUMA, Caterpillar, General Mills/Pillsbury, Hyundai Heavy Industries, JCB, Volvo, Barclays Bank, Alstom, Motorola Solutions, CEMEX, Empik, Teva, Strauss Cafe Poland, Fabbri, Teartis ,Eden Springs (Saeco), Cinema City, Plaza Centres, Mobilis. Przykładem bojkotu konsumenckiego jest akcja przeciwko firmie kosmetycznej AHAVA (fabryka tejże, korzystająca z zasobów Morza Martwego jest zlokalizowana na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych), którą zmuszono do zamknięcia sklepu w Londynie oraz wycofania produktów z części sklepów z Wielkiej Brytanii i niektórych sklepów w Polsce. Ponadto, warto wiedzieć, że znajdujący się na opakowaniu produktu kod kreskowy 729 oznacza Izrael.

  4. Anuluj wszystkie zajęcia akademickie, kulturalne, sportowe i turystyczne w Izraelu lub wspierane/sponsorowane przez Izrael (lub jego grupy lobbystyczne i instytucje wymienione w punkcie trzecim). Celem tej kampanii jest zerwanie współpracy z tymi uniwersytetami, uczelniami i instytutami badawczymi w Izraelu, które zaangażowane są w działania okupacyjne, współpracują z armią (IDF) i administracją izraelską dostarczając ekspertyz, technologii i ideologicznych usprawiedliwień dla polityki kolonizacji i łamania praw człowieka. Przykładem może być uniwersytet w nielegalnym osiedlu Ariel, dostępny tylko dla Izraelczyków, który stanowi część infrastruktury kolonialnej i narzędzie ekspansji. Z tego powodu uniwersytet ten jest powszechnie bojkotowany w Europie. Niechlubnym wyjątkiem stał się niedawno Uniwersytet Jagielloński, który rozpoczął z nim współpracę.

  5. Dołącz do kampanii BDS, wspieraj Stowarzyszenia walczące z izraelskim bandytyzmem aby działać zbiorowo i wywierać skuteczną presję.

Ukierunkuj swój gniew i zmobilizuj się, by walczyć i sprzeciwiać się izraelskiemu apartheidowi oraz wszelkim innym formom izraelskiego terroru wobec niewinnych ludzi.

Dowiedz się więcej

http://whoprofits.org/

http://www.bdsmovement.net/