Banda żydowskich osadników napadła na palestyńską wioskę, wzniecali pożary!

Wybuchły walki pomiędzy Palestyńczykami i nielegalnymi osadnikami po tym gdy osadnicy wtargnęli w środku nocy do wioski Jaloud, rzucali kamieniami w domy i wzniecali pożary. Siły izraelskiego okupanta stanęły w obronie napastników ostrzeliwując palestyńskich obrońców i aresztując 11 z nich.

Banda żydowskich osadników napadła na palestyńską wioskę, wzniecali pożary!

Według lewicowej grupy praw człowieka B izraelscy osadnicy zaatakowali palestyńską wioskę na północnym Zachodnim Brzegu przed świtem w poniedziałek rano, rzucając kamieniami i wzniecając pożary.

Wybuchły starcia między mieszkańcami wioski Jaloud a Izraelczykami z pobliskiego osiedla Shiloh, po których Izraelskie Siły Obronne i Straż Graniczna próbowały przerwać walkę, strzelając do Palestyńczyków kulami z gumowymi powłokami i inną bronią do rozpraszania zamieszek, raniąc cztery osoby. 11 palestyńskich mieszkańców wsi zostało również aresztowanych przez IDF.

Podczas incydentu osadnicy najwyraźniej przebili opony kilku pojazdów policyjnych. Żaden Izraelczyk nie został aresztowany. Filmy ze sceny nakręcone przez Palestyńczyków i wydane przez B’Tselem pokazują pożary i starcia, w tym granaty ogłuszające rzucane przez izraelskie wojska.